Tervetuloa Vangoran uusille kotisivuille!

Tervetuloa päivitetyille nettisivuillemme! Sivuilla löydät helposti viimeisimmät päivitykset ja yhdistyksen tiedotteet Uutisia-sivulta. Pentuilmoitukset ja muut myytävät kissat löytyy Pentu-uutisia -sivulta. Tutustu myös yhdistyksen historiaan sekä toimihenkilöihin! Sivut toimivat nyt hyvin myös mobiililaitteilla.

Otamme mielellämme vastaan mielenkiintoisia juttuaiheita nettisivuillemme sekä Vangora-jäsenlehteen. Myös hyviä kuvia turkkilaisista vaneista ja angoroista julkaisemme mielellämme nettisivuilla sekä Instagramissa. Yhteystiedot löytyvät sivulta Yhdistys -> Toimihenkilöt.

Ota seurantaan tilimme Instagramissa @vangorary sekä heitä liittymispyyntö julkiseen Facebook-ryhmään Vangora – turkkilainen angora ja turkkilainen van. Suorat linkit Linkkejä-sivulla.

Jäseniksemme ovat tervetulleita kaikki turkkilaisista kissoista kiinnostuneet, vaikkei omaa turkkilaista kissaa vielä olisikaan.

 

Tervetuloa mukaan!